BikeSoft Hakkında

İnternet teknolojisi Türkiye’ye ilk olarak, 1987 yılında Ege Üniversitesi’nin öncülüğünde kurulan, Türkiye Üniversite ve Araştırma Kurumları Ağı ile geldi.  12 Nisan 1993′te de Ankara-Washington arasında kiralık hatla kurulan bağlantı ile Türkiye internetle tanıştı…  1996′da Türkiye’nin ilk internet altyapısı olan TURNET devreye girdi.

1996 yılı itibarı ile bikesoft  Türkiye de internet kullanımının yaygınlaşması kişi ve kurumlar tarafından çok daha rahat ve pratik kullanım çözümleri için;  alan adı servisleri,  web hosting,  sunucu kiralama ve barındırma,  anında kurulum,  online türkçe kontrol paneli, güvenlik çözümleri  ve müşteri destek servisleri  gibi birçok hizmeti sunmaya başlamıştır.

Bikesoft.net  yüksek performans ve kaliteyi  düşük maliyetlerde sağlamakta;  profesyonel ve aktif kadrosu ile size her zaman en uygun çözümleri sunmaktadır. Sektöründe,  sahip olduğu inanç ve göstermiş olduğu hizmet kalitesi ile daha uygun şartlar altında çok daha kaliteli bir hizmeti sunmayı hedefliyor.

2500 adetten fazla internet sitesine barındırma hizmeti veren Bikesoft.net ayrıca müşterilerinin ve bayilerinin sunucularına da barındırma hizmeti vermektedir.

2010 yılı başında Fujitsu ile beraber yapılan çalışmalar neticesinde Blade Server ve Storage yatırımı yaparak, Türkiye'de blade server üzerinde ilk kez hosting hizmeti vermeye başlayan birkaç kuruluştan biri olmuştur.